Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

W wielu procesach przemysłowych niektóre produkty muszą być czyszczonesuszonewycieraneodkurzanechłodzone lub po prostu przenoszone na drugą stronę przenośnika. Do takich operacji często wykorzystuje się sprężone powietrze, ale jest ono stosunkowo drogie i w większości przypadków powoduje nadmierny hałas. Ostatnie zmiany w dynamice przepływu pozwalają teraz zmniejszyć zużycie powietrza i poziom hałasu oraz poprawić wydajność procesu. Uzyskuje się to za pomocą dysz powietrznych PNR o opływowej powierzchni zewnętrznej, która pozwala niewielkiemu strumieniowi powietrza o wysokim ciśnieniu przepuścić większą objętość otaczającego powietrza. Powstały strumień powietrza ma niższą prędkość i wyższą masę: efektywność uderzenia zostaje zachowana, a zarówno poziom hałasu, jak i zużycie powietrza gwałtownie spada.

W przypadku dysz powietrznych PNR najlepszy efekt osiąga się przy zastosowaniu dysz zaprojektowanych specjalnie do pracy z powietrzem lub parą nasyconą. Parametry pracy są dokładnie opisane dla poszczególnych typów dysz na naszej stronie. Dysze powietrzne PNR znajdują szerokie zastosowanie w procesach  typu wydmuchiwanie i zdmuchiwaniechłodzenieogrzewaniesuszenie lub czyszczenie. Wielokanałowe dysze powietrzne PNR charakteryzują się znacznie zredukowanym poziomem hałasu przy dużej sile podmuchu i niewielkim zużyciu powietrza. Zasada działania dysz wielokanałowych polega na rozdziale wpływającego powietrza na strumienie cząstkowe dzięki czemu w porównaniu do dysz jednootworowych uzyskujemy redukcję hałasu nawet o ok 12 dB, mniejsze ciśnienie robocze przy takiej samej sile podmuchu, mniejsze zużycie powietrza, lepszą skuteczność podmuchu na większą odległość oraz niższe koszty eksploatacji.

Najpopularniejsza dysza powietrzna przemysłowa to dysza grzebieniowa UEA (dysze powietrzne płaskie). Dysze te są najlepszym wyborem w środowiskach wymagających silnych odmuchów laminarnych. Strumień sprężonego powietrza jest wdmuchiwany przez 16 otworów wytwarzających silny strumień uderzeniowy, gwarantuje ograniczony poziom hałasu i równomierny rozkład strumienia. Mogą być instalowane na ruchomych przenośnikach.

Dysze powietrzne

Dysza powietrzna PNR   UEA 0525 E31BG Dysza powietrzna PNR UEA 0525 E31BG
Producent: PNR

54,00 zł

bez 23% VAT i kosztów dostawy
zobacz więcej
  • nowość
Dysza powietrzna PNR   UEA 0527 B31MB SS316 Dysza powietrzna PNR UEA 0527 B31MB SS316
Producent: PNR

578,86 zł

bez 23% VAT i kosztów dostawy
zobacz więcej
Dysza powietrzna PNR   UEA 0527 V7 ALU Dysza powietrzna PNR UEA 0527 V7 ALU
Producent: PNR

337,40 zł

bez 23% VAT i kosztów dostawy
zobacz więcej
  • nowość
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 509 205 879
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl